I tylko drzewa patrzą na Ciebie – Paweł Patynowski

I tylko drzewa patrzą na Ciebie. Stoją cicho w swojej doniosłości, ukorzenione głęboko w ziemi, gałęzie otwarte ku niebu. Są świadkami Twoich kroków, twoich tajemniczych myśli, twoich radości i smutków.

Drzewa nie pytają, nie osądzają, nie oceniają. One tylko przyjmują. Przyjmują Twoją obecność, energię, Twoje przejścia przez ich światy. Przemykasz obok nich niezauważony, ale one widzą. Widzą Twoje tęsknoty i pragnienia, Twoje ruchy w kierunku marzeń.

Gdy patrzysz na te drzewa, możesz dostrzec ich niezachwianą siłę i spokój. Przeżyły wieki, widziały narodziny i śmierć, były świadkami historii. Ich korzenie sięgały głęboko w ziemię, aby czerpać życiodajne soki, a ich gałęzie sięgały wysoko ku niebu, aby dotknąć nieskończoności gwiazd.

Czasami czujesz, że nie jesteś w zgodzie z otaczającym Cię światem, że jesteś zagubiony w labiryncie swoich myśli i emocji. Ale wtedy, gdy spojrzysz na te drzewa, możesz odczuć, że jesteś częścią czegoś większego. Jesteś częścią tej samej harmonii, która tkwi w ich korzeniach i gałęziach.

Drzewa nie potrzebują słów, aby porozumieć się z Tobą. One mówią do Ciebie ciszą. W ciszy możesz usłyszeć ich szept, mądrość, zaproszenie do zanurzenia się w spokojnej obecności.

Czasem warto zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na te drzewa, które otaczają nasze życie. W ich sieni możemy znaleźć schronienie przed burzami życia, odnaleźć spokój i odrodzenie. Zobacz, jak ich korony tańczą w rytmie wiatru, jak liście opadają i odrastają. To przypomnienie, że w każdej zmianie kryje się piękno.

I wtedy, gdy tylko drzewa patrzą na Ciebie, odkrywasz, że nie jesteś sam. Jesteś połączony z całą przyrodą, ze wszystkim, co żyje i oddycha na tej planecie. I zrozumiesz, że Twoje marzenia i pragnienia są częścią większej wizji, której jeszcze nie dostrzegłeś.

Drzewa są świadkiem Twojej podróży. Przechodzą obok Ciebie, gdy eksplorujesz nowe ścieżki, a ich korzenie podtrzymują Cię w chwilach słabości. Otwieraj oczy i słuchaj. Odpowiedzi na twoje pytania są wszędzie wokół Ciebie. Wystarczy tylko spojrzeć na te ciche ostoje natury, które mają wiele do opowiedzenia.

Paweł Patynowski (13.07.23)